Graag brengen wij je de laatste update voor Skylum Luminar.

Binnenin zijn er meer dan 300 verbeteringen en updates die Luminar nog responsiever en nuttiger maakt dan ooit. We hebben enkele belangrijke prestatieverbeteringen doorgevoerd waarmee je jouw foto's nu veel sneller kunt bewerken. Sommige gebruikers melden zelfs tot twaalf keer snellere prestaties!

Natuurlijk is snelheid slechts een deel van het nieuws. We hebben onze RAW-ontwikkelingsfilter drastisch verbeterd voor nog schonere afbeeldingen met betere kleuren en minder ruis. We hebben ook verschillende functies toegevoegd aan de Windows-versie van Luminar.

We willen echt dat Luminar jouw centrum is voor het bewerken van foto's... Een echt alternatief voor Adobe Lightroom. We weten dat fotografen twee dingen nodig hebben om over te schakelen. De eerste is een kwalitatief hoogwaardige RAW-converter om de beste afbeelding te bieden die rijk is aan details en kleuren, terwijl hij vrij is van ruis en artefacten. Het tweede is snelheid – een responsieve applicatie die je bijbeent en het gemakkelijk maakt om foto's er op hun best uit te laten zien.

We zijn hard aan het werken om de beste foto editor ter wereld te worden (en binnenkort ook digital asset manager). Laten we eens kijken wat er nieuw is!

Krijg meer gedaan in minder tijd

We hebben de bewerkingssnelheid van alle delen binnenin Luminar drastisch verbeterd. Afbeeldingen openen sneller. Filters worden vlugger toegepast. De gehele applicatie reageert beter. Ons team heeft alle code van de applicatie geoptimaliseerd en verfijnd. Dit is de snelste Luminar ooit... Je zou het verschil moeten kunnen merken bij elke tool en command. We willen dat je sneller aan je favoriete afbeeldingen kunt werken, zodat je meer tijd hebt om foto's te maken.

 • De meeste gebruikers zien snellere resultaten bij de sliders, ze hebben allemaal prestatieverbeteringen van 3-12x gemerkt, dit zorgt voor eenvoudigere aanpassingen.

 • Heb je genoeg RAM en een snelle videokaart? Luminar is nu beter geoptimaliseerd voor jouw systeem, vele bewerkingen zullen nu aanzienlijke verbeteringen geven.

We hebben ook tal van verbeteringen aan de interface- en gebruikerservaring aangebracht op basis van jullie feedback voor een verbeterde bewerkingservaring. We hebben verschillende verbeteringen ingebouwd om de stabiliteit en prestaties te verbeteren bij het bewerken van zelfs de grootste foto’s.

Snelheidsverbeteringen voor Mac

Luminar 2018 krijgt een bliksemsnelle update | Skylum Blog(2)

Snelheidsverbeteringen voor Windows

Luminar 2018 krijgt een bliksemsnelle update | Skylum Blog(3) Betere RAW-conversie

We weten dat de behandeling van het RAW-bestand de sleutel is tot elke geweldige afbeelding. Daarom blijven we onze RAW-engine verbeteren.

 • Betere belichtingsberekening. We hebben de aanvankelijke helderheidsinstelling van RAW-bestanden verfijnd, zodat deze perfect aansluit bij hoe je camera de scène zag.

 • Mooiere verlopen. We hebben het  de-mozaïekproces verbeterd voor een nog schonere beeldconversie. Dit betekent vloeiende overgangen in gebieden zoals de lucht en schaduwen voor nauwkeurige kleuren en minder ruis.

 • Minder gloed aan de randen. Heb je een afbeelding met een hoog contrast? Zorg ervoor dat je de verbeterde optie Rand verwijderen gebruikt (onder het tabblad Lens) om te helpen bij gebieden met achtergrondverlichting of een sterk contrast.

 • Meer camera's, betere compatibiliteit. Nu kunnen nog meer RAW-indelingen binnenin worden bewerkt met ons RAW-ontwikkelingsfilter. Bovendien hebben we een aantal van onze bestaande cameramodules verfijnd voor nog betere RAW-conversie.

 • Geen chromatische aberratie meer. Geeft jouw lens kleurartefacten weer in gebieden met veel contrast of met achtergrondverlichting? Weg met die groene en cyaan verschuivingen dankzij onze nu nog gemakkelijker te gebruiken Automatische chromatische aberratie verwijderingsoptie.

Verwijder automatisch lensvervorming

De perfecte foto maken is nu gemakkelijker dan ooit. Ons RAW-ontwikkelingsfilter analyseert jouw foto en metadata om een automatische lensvervormingsfix te berekenen die je met één klik kunt toepassen. Ontdoe je van groothoekvervorming en krijg echtere perspectieflijnen en aantrekkelijkere portretten. Pas de RAW-ontwikkelingsfilter toe en kies vervolgens het tabblad Lens en vink het vakje aan onder Automatische correcties voor lensvervorming.

Geavanceerde ondersteuning voor DCP-profielen

Ben je op zoek naar echt professionele controle over jouw RAW-bestanden? Geef dan Digital Camera Profiles een kans. Luminar herkent de standaard DCP-bestanden die je mogelijk al op jouw computer hebt staan (of hebt gekocht van derden). Deze functie is momenteel beschikbaar voor Mac en zal binnenkort beschikbaar zijn voor Windows.

Essentiële nieuwe functies voor Windows-gebruikers

We waarderen het geduld dat onze Windows-gebruikers hebben getoond sinds we cross-platform apps zijn gaan ontwikkelen. Ons team heeft veel energie gestoken in het zorgen dat de Windows-ervaring aanzienlijk sneller en magnifiek aanvoelt. We zijn zelfs van mening dat voor alle kernfuncties en snelheid de pc-versie nu gelijk staat met de Mac-versie. We waarderen alle feedback van onze Windows-gebruikers en willen dat ze een foto editor van wereldklasse-niveau krijgen.

Hier zijn enkele Windows-specifieke toevoegingen

 • NIEUW. Batchverwerking. Wil je dezelfde preset toepassen op een groep foto's uit dezelfde shoot? De krachtige batchverwerkingsworkflow bespaart je tijd en moeite. Druk gewoon op Ctrl + B om een batchproces met je favoriete preset in te stellen.

 • NIEUW. Gemakkelijke transformaties. Je kunt de vorm van een afbeelding gemakkelijk transformeren met de vrije transformatietool en zo nodig een object positioneren. Bovendien kun je eenvoudig een afbeelding omdraaien en roteren met de commando's van het beeldmenu. Plus probeer de handige sneltoetsen van Ctrl + [en Ctrl +] voor snelle rotatie.

 • Lokalisatie ondersteuning. Het is zelfs gemakkelijker om Luminar in een andere taal te gebruiken. We hebben de lokalisaties verbeterd voor meer nauwkeurigheid en hebben ook de mogelijkheid toegevoegd om de taal te wijzigen in het menu Archief.

 • Beter klonen. Je kunt de module Kloon & Stempel snel oproepen door op Ctrl + J te drukken. Experimenteer ook door de zachtheid, dekking en grootte aan te passen van de penseel die nu kan worden gewijzigd.

 • Mooier zoomen. We hebben het zoomen versneld en je krijgt nu een schoner beeld in alle formaten. Afbeeldingen worden scherper weergegeven wanneer je meer dan 100% inzoomt voor detailwerk. Bovendien krijg je een mooiere voorvertoning wanneer je uitzoomt om de hele afbeelding te zien.

 • Voorbeeldmodus. Wil je je foto vrij bekijken zonder enige afleiding? Druk op de F-toets om een voorbeeld op te roepen in het volledig scherm. Dit is een geweldige manier om een afbeelding echt in detail te bestuderen.

 • Betere maskeerelementen. Gebruikers kunnen gemakkelijker maskers maken met het penseel. Houd de spatiebalk ingedrukt en sleep met de cursor om het beeld te bewegen tijdens het maskeren.

 • Verbeterde workflow met andere applicaties. Bij gebruik van Luminar als een plugin met andere applicaties zijn kleurprofielen correct opgenomen. Deze wijziging verbetert ook het exporteren van afbeeldingen met gekoppelde profielen.

 • Werkruimtes delen. Wil je één van jouw aangepaste werkruimtes naar een andere gebruiker sturen? Je kunt nu in Archief > "Werkruimtemap weergeven" kiezen om jouw aangepaste werkruimtes te tonen. Je kunt ook andere werkruimtes aan die map toevoegen (zoals deze geweldige werkruimtes van portretfotograaf Matthew Jordan Smith).

Hoe updaten

De volgende keer dat je Luminar opstart, zal het je vragen om de software bij te werken. Je kunt ook handmatig controleren op de update.

 • Mac – Gelieve te klikken op Luminar 2018 > Controleer op updates.

 • Windows –  Gelieve te klikken op Help > Controleer op updates.

We hopen dat je zal genieten van deze verbeteringen. We zijn hard aan het werk voor nog meer bijwerkingen en de nieuwe digitale asset manager voor later dit jaar.

Een speciaal voordeel, alleen voor onze bloglezers

Krijg 10% korting op Luminar Neo en geniet vandaag nog van professionele fotobewerking!

Gib eine gültige E-Mail-Adresse ein

Dank u voor uw inschrijving.

Uw cadeau wacht in uw inbox!

Luminar 2018 krijgt een bliksemsnelle update | Skylum Blog(4)

Geavanceerde maar gebruiksvriendelijke foto-editor

bekijk opties